• Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego

• Zajęcia innowacyjne z języka angielskiego odbywające się od marca bieżącego roku szkolnego polegały na wdrażaniu uczniów klas 5 do czytania literatury dziecięcej i młodzieżowej oraz uproszczonych wersji znanych powieści w języku angielskim.

Podczas zajęć w ramach innowacji czytelniczej uczniowie mieli okazję między innymi wzbogacić  słownictwo, poznać literaturę anglojęzyczną, rozwinąć zdolność czytania ze zrozumieniem, osłuchać się z językiem angielskiem, co będzie procentować łatwiejszym przyswajaniem wiedzy oraz wzmocnić poczucie własnej wartości i pewności siebie.

Uczniowie poznali także nowe formy ewaluacji ich umiejętności językowych, na przykład poprzez  wykonanie lapbooka w wersji angielskiej.

W trakcie spotkań nie zabrakło dobrej zabawy przy tworzeniu i układaniu puzzli na podstawie tekstów przeczytanych książeczek oraz ... łowieniu ryb ;)))

• Warsztaty klasy 7b - "Muzeum w pudełku"

• Uczniowie klasy 7b uczestniczyli w ciekawych zajęciach warsztatowych "Muzeum w pudełku".
            Poznali żydowskie tradycje, święta, kuchnię, realia dnia codziennego. Dyskutowali o różnorodności i wielokulturowości dawnej Polski. Obejrzeli zdjęcia archiwalne, repliki obiektów muzealnych i inne przedmioty związane z kulturą żydowską.

• Szkolny konkurs na plakat pt. "My Hobby"

• W ramach szkolnego konkursu anglojęzycznego odbył się konkurs na plakat pt. " My Hobby". W związku z powyższym mamy przyjemność zaprezentować prace, które zwyciężyły.

I miejsce:
            Sandra Sośnicka, kl. 4 a

Gabrysia Rombel, kl. 6 a
            Zuzia Deresiewicz, kl. 7a

II miejsce:
            Jakub Motelewski, kl 7b
            Szymon Wójcik, kl. 7c

III miejsce:
            Aleksandra Borowska, kl. 7a
            Nikola Sydrych, kl. 7a

Wyróżnienia:
            Nela Smolicha, Amelia Zduńczyk
            Piotr Olewnik i Franciszek Jakubik, kl. 7a

Gratulujemy zwycięzcom!

• Kiermasz świąteczny dla Rodzin z Ukrainy

• Dnia 11 kwietnia w poniedziałek w naszej szkole odbył się kiermasz ciast i ozdób wielkanocnych.
            Został zorganizowany przez uczniów klas 5a i 4a.

Społeczność szkolna zadeklarowała swoją pomoc w postaci upieczenia i przyniesienia ciast i ciasteczek z motywami wielkanocnymi, zorganizowania ozdób wielkanocnych na sprzedaż, jednorazowych pojemników, talerzyków i sztućców.

Podczas wielu przerw międzylekcyjnych  nikt nie był w stanie oprzeć się słodkim łakociom J

Łącznie została uzbierana kwota 3387, 84 zł.

Dochody z kiermaszu zostały przeznaczone na  wsparcie   osób najbardziej potrzebujących.

Wszystkim osobom, które zaoferowały swoją pomoc podczas kiermaszu serdecznie dziękujemy.

• Wieczór filmowy klasy 5a

• Dnia 8 marca 2022 roku klasa 5a uczestniczyła w szkolnym Wieczorze Filmowym.

Uczniowie wspólnie spędzili ten wieczór ciesząc się swoim towarzystwem podczas oglądania filmu przy pysznej pizzy.

Towarzyszyli nam uczniowie, którzy opuścili naszą klasę w poprzednim roku.

To był miły, pełen niezapomnianych wrażeń wieczór.