• Lekcja o godności człowieka

• "Godność zaczyna się w każdym z nas. Zaś kolejnym krokiem jest zobaczenie godności w każdym człowieku, a ostatecznie uszanowanie Jej".

Wierzymy, że każdy – dziecko czy dorosły – codziennie podejmuje decyzje, które

kształtują rzeczywistość wokół nas – na placu zabaw i w pracy, w naszych małych

społecznościach i na całym świecie. Mamy możliwość zadbania o własną godność

i godność innych poprzez nasze działania i sposób, w jaki używamy dostępnych

środków potrzebnych do życia. Pozwalając, by godność była wartością warunkującą

nasze działania, możemy w realny sposób przyczynić się do zmiany świata na lepsze.

• Apel o pomoc dla chorej Lenki, uczennicy SP343 na Ursynowie

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice i Pracownicy naszej szkoły!

Lenka, uczennica klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 343, potrzebuje naszej pomocy!

Dziewczynka urodziła się z wadą wrodzoną, przepukliną oponowo - rdzeniową (rozszczep kręgosłupa), w wyniku której ma niedowład kończyn dolnych oraz wadę współistniejącą - pęcherz neurogenny.
            We wrześniu 2019 roku przeszła ponad pięciogodzinną operację odkotwiczenia rdzenia kręgowego.
            W grudniu 2020 roku została poddana kolejnej operacji - operacji oka, obecnie została zakwalifikowana do operacji kolana, która ma na celu poprawę stanu ortopedycznego. Operacja została wyceniona na 69 tys. zł .

Dlatego Dyrekcja Szkoły 343 zwraca się do nas z prośbą o wsparcie dziewczynki i jej rodziny. „Wierzymy, że i teraz możemy liczyć na Państwa wyraz solidarności i otwartości serca na drugiego człowieka. Będziemy wdzięczni za każdy gest pomocy".

Lence można pomóc:
            1) przekazując 1% podatku wpisując w PIT:numer KRS 0000037904 Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą,
            z dopiskiem w rubryce cel szczegółowy : 16112 Kucwaj Lena;
            2) wpłacając dowolną kwotę: https://www.siepomaga.pl/lena-kucwaj
            Ponad to w SP343 odbędzie  się kiermasz walentynkowy (24-28.02), a we współpracy z parafią p.w. bł. E. Bojanowskiego zorganizujemy w kościele Kawiarenkę z sercem (27.02 br.).

Niech w tych działaniach przyświeca nam myśl Matki Teresy z Kalkuty: "Wiemy, że nasza działalność to tylko kropla w morzu, ale bez niej ocean byłby uboższy”.

Kochani przyjaciele SP96 – wielokrotnie okazywaliśmy nasze wielkie serca.
            Otwórzmy je i tym razem. Weźmy udział w organizowanych akcjach, wpłaćmy jakąś kwotę.
            Pomóżmy tak jak tylko chcemy i możemy.

Z góry dziękujemy za Waszą solidarność i wielkie Serca :)