• Nasza szkoła wspiera akcję WOŚP

W tym roku również dołączyliśmy  do tej wspaniałej akcji. Tym razem wspieramy dziecięce oddziały okulistyczne.

Nasi uczniowie ponownie dołączą do tysięcy Wolontariuszy w całej Polsce i wyruszą w miasto, by zbierać fundusze na ten cel.

Ale możemy też zrobić to zdalnie – zbierając wpłaty na konto naszej szkolnej e-skarbonki, która później zasili konto całej akcji.

Wpłat można dokonywać pod podanym linkiem : https://eskarbonka.wosp.org.pl/ntr9cw

Wpłat dokonywać można do 30 stycznia 2022 roku.

W ubiegłym roku wykazaliśmy się ogromnym wsparciem, mamy nadzieję, że tym razem pobijemy nasz zeszłoroczny wynik.

Za każdą wpłatę z serca dziękujemy !

• "Szlachetna Paczka 2021" - akcja zakończona sukcesem!

• W ciągu kilku zaledwie dni nasza społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania
            i zebrała ogromną ilość produktów, które wspomogą jedną z wielu potrzebujących ursynowskich rodzin.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – organizatorowi akcji Fundacji Zielony Ursynów, Rodzicom i Uczniom za zakupione dary, Wolontariuszom za ich pomoc przy pakowaniu paczek.

Na konto Rady rodziców wpłynęła kwota 1000 zł na zakup piecyka. Za wszystkie wpłaty pięknie dziękujemy.

Dziękujemy za 28 wielkich paczek wypełnionych po brzegi Waszymi pięknymi sercami.

A oto mail, jaki organizatorzy otrzymali od „Szlachetnej Paczki”:

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki:

Szanowni Państwo,
            Zaskoczenie i ogromna radość - te dwie emocje zdominowały sobotni wieczór rodzinny pani Barbary, kiedy zawitaliśmy do nich z paczką przygotowaną przez Was. Najpierw wszyscy byli bardzo zaskoczeni ilością paczkowych pudeł. Pan Piotr i Paweł pomagali nam wnieść 28 pięknie zapakowanych kartonów do mieszkania, a na końcu wjechał rower dla Madzi. Radości na twarzy dziewczynki opisać się nie da - ale widać było, że spełnili Państwo jej największe marzenie! Następnie, rozpoczęliśmy otwieranie pudeł, zaczynając oczywiście od prezentów (to był świetny pomysł z opisaniem zawartości każdego pudła). Ogromny, zielony krokodyl zrobił oszałamiające wrażenie na Zuzannie, "Mama, ale duża żaba", od razu porzuciła kota Edka i zajęła się pluszakiem, straciwszy zainteresowanie całą resztą świata. Paweł z radością pokazywał mamie zestaw firmowych kosmetyków, pan Piotr oglądał maszynki do golenia, a pani Barbara z zaskoczeniem odkryła, że otrzymała nie tylko torebkę, o którą prosiła, ale i drugą torebkę oraz piękny szal. Oczywiście wszystko zostało przymierzone.  Starsze dzieci zajęły się pudełkiem z przyborami szkolnymi, radośnie komentując kolejne wyjmowane przedmioty, a rodzice wypakowywaniem żywności i artykułów gospodarczych. Największą radość sprawił jednak rodzicom nowy piec gazowy, który już dojechał i zapewne, gdy będą Państwo czytać tę wiadomość, zostanie już zamontowany.

Słowo od Rodziny:

Pani Barbara i pan Piotr prosili, aby ogromnie Państwu podziękować za te wszystkie wspaniałe prezenty i życzyć, aby i Wasze Święta były tak radosne jak ich. Sprawili Państwo ogromną radość i dzieciom i rodzicom. Dzięki Waszej paczce nie tylko nadchodzące Święta będą dla nich bardzo specjalne, ale kolejne miesiące ich życia będą lepsze, a nowy piecyk sprawi, że też bezpieczne.

Słowo od Wolontariusza:

Bardzo dziękuję, że wybrali Państwo właśnie tę rodzinę, dziękuję również, że włożyli Państwo tyle starań i serca
            w przygotowanie Paczki. Spełnili Państwo nie tylko marzenia dzieci, ale realnie pomogli w codziennym życiu całej rodziny. Dziękuję również za naszą współpracę i mam nadzieję, że spotkamy się przy organizacji przyszłorocznej Paczki! Tak jak pani Barbara i pan Piotr, życzę Państwu, aby Wasze Święta były wspaniałe i pełne radości, a nadchodzący Nowy Rok przyniósł tylko dobre dni. Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy tym, którzy mieli mniej szczęścia
            w życiu. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej. Dobrze, że jesteś!

Zespół Szlachetnej Paczki