• Doradztwo zawodowe

21 listopada 2022r. aż 50 chętnych uczniów klas 7 i 8 wzięło udział w wycieczce realizowanej w ramach projektu "SIĘGNIJ PO WIĘCEJ!", którego celem jest rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy.

Było to spotkanie zawodoznawcze w Polsat Games.

Uczniowie zobaczyli studio telewizyjne tej stacji, poznali specyfikę pracy oświetleniowca, realizatora wizji, czy wydawcy. Z wielkim zainteresowaniem młodzież oglądała reżyserkę, charakteryzatornię, garderobę, jak i sprzęt przy, którym pracują ludzie związani z telewizją. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i z chęcią oczekują na kolejne, podobne wyjścia.

Drodzy Rodzice i Uczniowie klas VII-VIII,

W naszej szkole powstał Punkt Informacji i Kariery- PIK.
        W punkcie tym uczniowie klas VII i VIII oraz ich rodzice będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego. Działania te mają na celu wsparcie w budowaniu ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej oraz kształtowaniu umiejętności poruszania się po rynku pracy.

Projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Opis:

Miasto st. Warszawa  we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim  podejmuje kolejne wspólne działania na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego i poprawę jakości usług w zakresie doradztwa.  Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół  podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły. W 110 szkołach  podstawowych zaplanowano  systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego poprzez  utworzenie Punktów Informacji i Kariery (PIK). Szkoły zostaną  wyposażone  w sprzęt komputerowy,  pomoce i materiały dydaktyczne oraz fachową literaturę. Uczniowie biorący udział w projekcie będą mogli uczestniczyć w warsztatach zawodoznawczych w Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Warszawie. W  celu lepszego dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy nawiązana została współpraca z przedsiębiorcami, a także otoczeniem społeczno-gospodarczym. 40 nauczycieli uzyska kwalifikacje w zakresie doradztwa zawodowego. Platforma edukacyjna www.brp.edu.pl będzie dostosowana do potrzeb uczniów szkół  podstawowych, rodziców i nauczycieli.

Koordynatorem projektu w szkole jest pani Alina Jarocka.

Poniżej plik z regulaminem projektu;
        Regulamin projektu Sięgnij po więcej.pdf (362 KB)

• Lekcje z zakresu doradztwa zawodowego

• Klasa 7s wzięła udział w spotkaniu z Panią adwokat Katarzyną Bukowską.
        Uczniowie pracowali z Kodeksem Karnym w kontekście przepisów ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich oraz przeciwdziałaniu narkomanii.
        Dowiedzieli się również jak wygląda rozprawa sądową, a co niektórzy mieli możliwość wystąpienia w roli prokuratora i obrońcy, oczywiście w todze😉.

Dziękujemy Pani Kasi za to inspirujące spotkanie, a Pani Kornelii Ligaszewskiej- Leśniak za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia.