• Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w dniu 2 listopada 2020

          • Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z zarządzeniem Dyrektora SP96 w Warszawie, dzień 2 listopada 2020planowany w kalendarzu szkoły jako dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych – będzie normalnym dniem pracy szkoły, ze wszystkimi zajęciami zgodnie z tygodniowym planem zajęć.

          • Projekt „Cyfrowa Warszawa 2” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła+”

          • Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

            Projekt jest odpowiedzią na potrzeby uczniów oraz nauczycieli, wynikające z wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Wielu uczniów warszawskich placówek oświatowych jak również nauczycieli nie posiada dostępu do internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

            W czerwcu bieżącego roku Miasto Stołeczne Warszawa podpisało umowę, na mocy której otrzymało z Centrum Projektów Polska Cyfrowa grant w wysokości 165 000,00 zł na zakup 100 laptopów wspierających nauczanie zdalne w trakcie pandemii.

            Całkowita wartość zakupu 100 laptopów wyniosła 196 185,00 zł.

            Zakupione komputery zostaną w najbliższych dniach przekazane do warszawskich szkół, a następnie rozdysponowane wśród 60 nauczycieli oraz 40 uczniów.

            Zakup sfinansowany z projektu „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”
            ze środków UE z Programu Polska Cyfrowa 2014-2020

             

             

             

          • I edycja ogólnopolskiego konkursu "Mistrz Wypracowań"

          • Portal edukacyjny www.dyktanda.pl zaprasza na I edycję ogólnopolskiego konkursu wypracowań "Mistrz Wypracowań". Jest on skierowany do osób, które mają "lekkie" pióro i chcą się "sprawdzić" w pisaniu wypracowań na tematy powiązane z językiem polskim.

            Konkurs zakończy się 22 listopada 2020 r.. Oprócz mistrzowskich dyplomów i tytułów, na zwycięzców czekają  cenne nagrody. Dzięki współpracy z serwisem legimi.pl do wszystkich uczestników konkursu powędruje nagroda. Udział w konkursie i korzystanie ze strony są całkowicie bezpłatne. 

            Konkurs jest podzielony na 5 kategorii: uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średniej oraz kategoria "wszyscy", w której poza wymienionymi wcześniej osobami udział brać mogą również dorośli i nauczyciele. Wszystkie nadesłane prace uczestników zostaną sprawdzone przez moderatora konkursu. 

            Szczegóły zabawy na stronie: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/ 2021

          •  

            Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

            od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnieniego o świadectwo ukończenia szkoły. 

            od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

            Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.

            Terminy uzupełnienia wniosków

            Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

            • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
            • do 4 sierpnia br. – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

            Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

            Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

            W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

            W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.

            Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej

            Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

            W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.

            Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.

            Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

            Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie

            Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.

            W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

            W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).

            Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).

             

          • Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III  od 25 maja br.

          • Procedura: Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III SP96 w Warszawie od dnia 25 maja 2020 r. do odwołania;

            Celem procedury jest określenie zasad organizacji opieki i zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom biorącym udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III szkół podstawowych, w związku z zagrożeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

            Procedurę należy stosować w szkole podstawowej organizującej klasy I-III, prowadzonej przez m.st. Warszawę. 

            Osoby odpowiedzialne za wdrożenie procedury

            Dyrektor szkoły podstawowej prowadzonej przez m.st. Warszawę.

            Postanowienia szczegółowe

            1. Do odwołania wprowadza się ograniczenie do 12 liczby uczniów pozostających w tych samych pomieszczeniach. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą burmistrza dzielnicy można zwiększyć liczbę dzieci - nie więcej niż o 2. Przy określaniu liczby uczniów w grupie należy uwzględnić także rodzaj niepełnosprawności uczniów.
            2. W szkołach specjalnych ze względu na małą liczebność oddziałów nie wprowadza się ograniczeń w tym zakresie (*).
            3. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać ucznia do szkoły podstawowej (uczeń również powinien przebywać w domu na kwarantannie).
            4. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy.
            5. Przyjęcia dzieci do grup prowadzone są w ściśle określonych godzinach, które ustala dyrektor.
            6. W miarę możliwości uczniowie powinni być odprowadzani i odbierani
              ze szkoły podstawowej przez tę samą, zdrową osobę dorosłą.
            7. Osoba przyprowadzająca i odbierająca ucznia musi być zdrowa oraz zobowiązana jest do przestrzegania na terenie szkoły wszelkich środków ostrożności, tj. m.in. osłony ust i nosa, dezynfekcji rąk lub noszenia rękawiczek jednorazowych.
            8. Osoba przyprowadzająca i odbierająca ucznia przebywa w przestrzeni wspólnej minimum czasu koniecznego do przygotowania dziecka do oddania pod opiekę opiekunowi, nie powinna prowadzić rozmów telefonicznych, spacerować z dzieckiem po terenie szkoły podstawowej. Osoba ta obowiązana jest opuścić szkołę podstawową bez zbędnej zwłoki.
            9. W przestrzeni wspólnej może przebywać 1 rodzic z dzieckiem lub kilkoro rodziców w odstępie od siebie co najmniej 2 m. 
            10. Należy uzyskać zgodę rodziców/opiekunów prawnych na pomiar temperatury ciała ucznia.
            11. Każdorazowo przed przyjęciem ucznia, którego rodzice/opiekunowie prawni wyrazili na to zgodę lub przed rozpoczęciem zajęć, wyznaczony przez dyrektora pracownik szkoły podstawowej  mierzy temperaturę uczniowi termometrem bezdotykowym. (zgodnie z załącznikiem nr 1).
            12. Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie może być mniejsza niż 4m2 na 1 osobę (uczniów i nauczycieli).
            13. Do przestrzeni wymienionej w pkt 12 nie wlicza się pomieszczenia/pomieszczeń kuchni, jadalni, innych pomieszczeń zbiorowego żywienia, pomocniczych (ciągów komunikacji wewnętrznej, pomieszczeń porządkowych, magazynowych, higienicznosanitarnych - np. łazienek, ustępów). Nie należy sumować powierzchni sal dla dzieci i przeliczać łącznej jej powierzchni na limit miejsc. Powierzchnię każdej sali wylicza się z uwzględnieniem mebli oraz innych sprzętów, które się w niej znajdują. 
            14. W sali odległości pomiędzy stanowiskami dla uczniów powinny wynosić min. 1,5 m (1 uczeń – 1 ławka szkolna).
            15. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
            16. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
            17. Z sali, w której przebywa grupa, usuwa się przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy dokładnie czyścić lub dezynfekować.
            18. W sali gimnastycznej mogą przebywać dwie grupy uczniów. Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane. 
            19. Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, przy zachowaniu zmianowości grup i dystansu pomiędzy nimi.
            20. Sprzęt na boisku wykorzystywany podczas zajęć powinien jest regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany, jeżeli nie ma takiej możliwości należy zabezpieczyć go przed używaniem.
            21. Na boisku mogą przebywać dwie grupy przy założeniu, że zachowany jest między nimi dystans.
            22. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami.
            23. Nauczyciel organizuje przerwy dla swojej grupy, w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż po 45 min. Grupa spędza przerwy pod nadzorem nauczyciela.
            24. Zapewnia się taką organizację pracy i koordynację, która utrudni stykanie się ze sobą poszczególnych grup uczniów (np. różne godziny przyjmowania grup do placówki, różne godziny przerw lub zajęć na boisku).
            25. Nie organizuje się żadnych wyjść poza teren szkoły (np. spacer do parku).
            26. Jeżeli jest taka możliwość, w szatni wykorzystuje się co drugi boks.
            27. Unika się organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu, w tym ustala się bezpieczną zasadę korzystania przez grupę z szatni przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć.
            28. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkół podstawowych, szczególnie po przyjściu do szkoły podstawowej, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety, lub przynajmniej co 2 h, myją ręce wodą z mydłem przez 30 sekund.
            29. Nie organizuje się żadnych imprez okolicznościowych.
            30. Dyrektor podejmuje decyzję o realizacji przez specjalistów zajęć rewalidacyjnych
              i zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, jeżeli jest możliwość ich odbywania z zachowaniem reżimu sanitarnego oraz zachowania zasady niełączenia dzieci z różnych grup.
            31. Prowadzi się monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarno-higienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników.
            32. Zapewnia się bieżącą dezynfekcję toalet.
            33. Należy stosować szczególne środki higieny i bezpieczeństwa dostosowane do potrzeb oraz dysfunkcji dzieci, sprawując opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. (*)
            34. Szkoła organizuje zajęcia świetlicowe dla uczniów, których rodzice zgłosili potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej. Godziny pracy świetlicy wynikają z informacji zebranych od rodziców.
            35. Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej z zachowaniem zasady 4 m2 na osobę. W razie potrzeby mogą zostać wykorzystane inne sale dydaktyczne.
            36. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły powinni zachowywać dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni szkoły, wynoszący min. 1,5 m.
            37. Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
            38. Przy wejściu głównym umieszcza się numery telefonów do właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych oraz organów, z którymi należy się kontaktować w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
            39. Przed wejściem do budynku szkoły umożliwia się skorzystanie z płynu dezynfekującego do rąk oraz umieszcza się informację o sposobie jego użycia oraz obowiązku dezynfekowaniu rąk przez wszystkie osoby wchodzące do szkoły.
            40. Należy dopilnować, aby wszystkie osoby wchodzące do szkoły dezynfekowały dłonie lub zakładały rękawiczki ochronne, miały zakryte usta i nos oraz nie przekraczały obowiązujących stref przebywania.
            41. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
            42. Pracownikom szkoły zapewnia się zaopatrzenie w indywidualne środki ochrony osobistej – jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos.
            43. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje.
            44. Należy wyłączyć źródełka i fontanny wody pitnej, zapewnić korzystanie z innych dystrybutorów przez uczniów pod nadzorem opiekuna.
            45. Przy organizacji żywienia w szkole (stołówka szkolna, kuchnia, jadalnia i inne pomieszczenia przeznaczone na spożycie ciepłych posiłków), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszących się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo wprowadzić należy zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia pracowników, w miarę możliwości odległość stanowisk pracy, a jeśli to niemożliwe – środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące do czyszczenia powierzchni i sprzętów. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny, mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców.
            46. Korzystanie z posiłków musi być bezpieczne, w miejscach do tego przeznaczonych, w tym rekomenduje się zmianowe wydawanie posiłków, czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać.
            47. Od dostawców cateringu należy wymagać pojemników i sztućców jednorazowych.

            Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia.

            1. Jeżeli dziecko manifestuje, przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości.
            2. Dziecku należy zmierzyć temperaturę ciała.
            3. Rodzic zostaje niezwłocznie poinformowany telefonicznie o wystąpieniu u dziecka niepokojących objawów i jest zobowiązany do pilnego odebrania dziecka.
            4. Rodzic po odebraniu ze szkoły podstawowej dziecka z objawami chorobowymi, ma obowiązek poinformowania dyrektora o wyniku badania ucznia przez lekarza.
            5. Po odebraniu ucznia z objawami zakażenia przez rodzica pomieszczenie lub miejsce, w którym przebywało należy zdezynfekować.
            6. Ustala się listę osób obecnych w tym samym czasie w pomieszczeniach,
              w których przebywał uczeń z objawami zakażenia.
            7. Dyrektor szkoły podstawowej informuje burmistrza dzielnicy o podejrzeniu zakażenia u ucznia.
            8. Rekomenduje się stosowanie się do zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego przy ustalaniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
            9. Rodzice dzieci z klasy ucznia, u którego podejrzewa się zakażenie telefonicznie informowani są o zaistniałej sytuacji i poproszeni są o odbiór dzieci i ich obserwację.
            10. Dyrektor informuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zaistniałej sytuacji i w porozumieniu z burmistrzem dzielnicy podejmuje stosowną decyzję o zamknięciu placówki bądź czasowej kwarantannie. 

            Dyrektor szkoły podstawowej przekazuje rodzicom informacje o czynnikach ryzyka COVID-19 zarówno dla dziecka, jego rodziców lub opiekunów jak i innych domowników w związku z wysyłaniem dziecka do placówki, jak i dowożeniem/doprowadzaniem dziecka do placówki w czasie pandemii.

            Należy zaznaczyć, że mimo dołożenia wszelkiej staranności przez organ prowadzący i kadrę placówki, może dojść do zakażenia, gdyż część przypadków przebiega całkowicie bezobjawowo. Za tego rodzaju zdarzenia szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

            (*) dotyczy w szczególności szkół specjalnych

             

             

            PROCEDURA Organizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, w tym w szkołach specjalnych, od dnia 25 maja 2020 r. do odwołania

            Procedura_organizacji_klas_I-III.pdf

             

            PROCEDURA postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracownika/rodzica/opiekuna prawnego/ucznia uczęszczającego na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych do klas I-III szkoły podstawowej prowadzonej przez m.st. Warszawę, w tym do szkoły specjalnej, koronawirusem SARS-COV-2 (dalej: koronawirus)

            Procedura_podejrzenia_zakazenia_klasy_I-III.pdf

             

            PROCEDURA postępowania prewencyjnego pracowników oraz rodziców/opiekunów prawnych uczniów uczęszczających na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych w klasach I-III szkoły podstawowej prowadzonej przez m.st. Warszawę, w tym do szkoły specjalnej w czasie zagrożenia epidemicznego

            Procedura_postepowania_prewencyjnego_klasy_I-III.pdf

             

            Załącznik nr 1 do procedury postępowania prewencyjnego pracowników oraz
            rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczęszczających na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami zajęć dydaktycznych do klas I-III szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, w tym do szkół specjalnych w czasie zagrożenia epidemicznego

            Zalacznik_nr_1_do_procedury_postepowania_prewencyjnego.pdf

             

            INSTRUKCJA bezpiecznego użytkowania środków ochrony indywidualnej chroniących przed czynnikami biologicznymi oraz higieny rąk 

            Zalacznik_nr_2_do_procedury_postepowania_prewencyjnego.pdf

             

            Wzór potwierdzenia rodzica/ prawnego opiekuna o zapoznaniu się z wymaganymi procedurami

            Wzor_potwierdzenia_rodzica_o_zapoznaniu.docx

             

            Wzór zgoda rodzica/ prawnego opiekuna na mierzenie temperatury dziecka

            Wzor_zgoda_na_mierzenie_temperatury.docx

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Procedura organizacji konsultacji dla uczniów

          • od 25 maja 2020 r  -  konsultacje dla uczniów klas ósmych 
            od 1 czerwca 2020 r - konsultacje dla pozostałych uczniów 

            Celem procedury jest określenie zasad organizacji opieki i zapewnienia bezpieczeństwa uczniom  korzystającym z konsultacji na terenie szkół w związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2.

            Procedurę należy stosować na terenie szkół, w których będą odbywać się konsultacje.

            Osoby odpowiedzialne:

            Dyrektor szkoły orgaznizujący konsultacje na terenie placówki.

            Uczniowie i nauczyciele:

            Z zajęć w formie konsultacji w szkole mogą korzystać uczniowie zdrowi, bez objawów choroby zakaźnej. W miarę możliwości nauczyciele i inni pracownicy powyżej 60 roku życia nie powinni być angażowani w pracę na terenie szkoły.

             Postanowienia szczegółowe:

            1. Do odwołania wprowadza się ograniczenie do 12 uczniów w grupie. W uzasadnionych przypadkach, za zgodą Burmistrza Dzielnicy można zwiększyć liczbę uczniów – nie więcej niż
               o 2 uczniów.
            2. Przygotowanie szczegółowego harmonogramu konsultacji indywidualnych i grupowych uwzględniając w miarę możliwości wykorzystania stałej sali na konsultacje dla tej samej grupy oraz  rozesłanie go za pomocą dziennika elektronicznego do uczniów.
            3. Przygotowanie procedury przychodzenia/wychodzenia oraz przebywania uczniów w szkole, 
              w tym w salach, bibliotece szkolnej oraz szatni uwzględniając zasady:- 4m2 na osobę, - 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami, - 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji (zasada 1 uczeń na 1 stolik),- jeżeli jest taka możliwość, w szatni należy wykorzystywać co drugi boks.
            4. Przygotowanie procedur dotyczących pracy biblioteki szkolnej oraz godzin jej pracy uwzględniając:- okres kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach,- wyznaczenie miejsca składowania oddawanych książek – z oznaczeniem daty zwrotu danej pozycji.
              Szczegółowe wytyczne  - https://www.gov.pl/web/rozwoj/biblioteki
            5. Zapoznanie z procedurami postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia i stosowania ich przez pracowników szkoły (załącznik nr 1) ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki zdrowotnej.
            6. Wyznaczenie pomieszczenia (wyposażonego w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący),
              w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
            7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce – jeżeli szkoła posiada szafki. Uczniowie nie powinni wymieniać się między sobą przyborami szkolnymi.
            8. W sali gimnastycznej mogą przebywać dwie grupy uczniów (jednak nie więcej niż liczba uczniów określona zgodnie z § 7 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019 r. poz. 639)). Po każdych zajęciach używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte lub zdezynfekowane.
            9. Wyposażenie pracowników w środki ochrony indywidualnej tj : maseczki jedno- lub wielorazowe, rękawiczki jednorazowe.
            10. Zapewnienie sprzętu i środków wraz z monitorowaniem prac porządkowych ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania czystości: - sal do konsultacji (dodatkowo wietrzenie tej sali co godzinę),- pomieszczeń sanitarnych, - ciągów komunikacyjnych,- dezynfekowania powierzchni dotykowych tj: poręczy, klamek, włączników światła, uchwytów, blatów stołów i krzeseł, klawiatur i myszek komputerowych.
            11. W miarę możliwości ograniczenie przebywania na terenie szkoły osób z zewnątrz i zachowanie dodatkowych środków ostrożności podczas ewentualnych kontaktach z nimi.
            12. Przy wejściu do szkoły bezwzględnie należy umieścić płyn do dezynfekcji rąk ( wszystkie osoby wchodzące są zobligowane do korzystania z niego). https://dokumenty.men.gov.pl/Dezynfekcja_rak
            13. W pomieszczeniach sanitarno-higienicznych należy umieścić plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem instrukcje do dezynfekcji rąk.
            14. Należy ograniczyć aktywności sprzyjające bliskiemu kontaktowi pomiędzy uczniami oraz unikać organizowania większych skupisk uczniów w jednym pomieszczeniu.
            15.  Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub w izolacji uczeń nie może uczestniczyć
              w konsultacjach.
            16. Umieścić w łatwo dostępnym miejscu numery telefonów do: służb medycznych, stacji sanitarno-epidemiologicznej, kuratora oświaty oraz do organu prowadzącego.
            17. Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.


            Procedura organizacji konsultacji dla wszystkich uczniów SP96; 
            Procedura_organizacji_konsultacji_SP_PONADPODSTAWOWE.pdf

            Wzór potwierdzenie rodzica/ prawnego opiekuna o zapoznaniu sie z procedurami
            Wzor_potwierdzenia_rodzica_o_zapoznaniu.docx

            Zgoda na pomiar temperatury ciała dziecka;
            Wzor_zgoda_na_mierzenie_temperatury.docx

            Instrukcja BHP pomiaru temperatury termometrem elektronicznym;
            Zalacznik_nr_1_do_procedury_postepowania_prewencyjnego.pdf

            Instrukcja bezpiecznego użytkowania środków ochrony indywidualnej chroniących przed czynnikami biologiccznymi oraz higieny rąk 
            Zalacznik_nr_2_do_procedury_postepowania_prewencyjnego.pdf



          • Ankieta dla Rodziców/ prawnych opiekunów uczniów klas 1-3

          • Szanowni Państwo!

            W związku z koniecznością zaplanowania pracy szkoły w kolejnych tygodniach - po wznowieniu działalności zgodnie z decyzją rządu i wytycznymi MEN - przesyłam Państwu ankietę, w której proszę o deklarację - czy i od kiedy chcą Państwo skorzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych organizowanych w szkole.

            Bardzo proszę wypełnioną ankietę:

            1. wydrukowaną, wypełnioną, w postaci scanu lub

            2. wypełnioną elektronicznie

            odesłać na adres mailowy szkoły:

            sp96@edu.um.warszawa.pl

            najpóźniej do środy 20 maja do godziny 10.00

             

            W przypadku dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny ze szkołą.

             

            z wyrazami szacunku

            Joanna Parfianowicz

             

            ankieta_dla_rodziców/ prawnych opiekunów.docx

          • Komunikat MEN, wytyczne CKE, MEN i GIS w sprawie organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego 2020

          • Centralna Komisja Egzaminacyjna, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektorat Sanitarny przygotowały wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych: ósmoklasisty, gimnazjalnego, maturalnego, potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz zawodowego w 2020 r.;

            Opracowany dokument został podzielony na sześć sekcji, w których kolejno przedstawiono m.in.:

            • kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu oraz zasady korzystania z przyborów podczas egzaminów;
            • wytyczne dotyczące środków ochrony osobistej zdających oraz innych osób biorących udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów, w tym zasady dotyczące zakrywania ust i nosa;
            • wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa związanych z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń, w tym sposobów aranżacji budynku szkoły oraz sal egzaminacyjnych;
            • wytyczne dotyczące możliwych modyfikacji w sposobie przeprowadzania egzaminu;
            • wytyczne dotyczące szczególnych rozwiązań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przeprowadzania egzaminu z danego przedmiotu, z danej kwalifikacji lub w danej sytuacji;
            • wytyczne określające sposób postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego.

            Dokument zawiera wiele wytycznych, z których część musi być wdrożona obligatoryjnie, a część ma formę możliwych rozwiązań, z których dyrektor szkoły, ośrodka lub placówki wybiera te, które można wprowadzić w danej jednostce.

            Wytyczne obowiązkowe

            Wśród wytycznych, które są obowiązkowe, podkreślone zostały w szczególności kwestie dotyczące zachowania społecznego dystansu oraz dezynfekcji, w tym:

            • obowiązek zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej;
            • konieczność ustawienia ławek w sali egzaminacyjnej w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku;
            • obowiązek dezynfekcji ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający;
            • konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.;
            • wdrożenia wszelkich możliwych rozwiązań, które pozwolą uniknąć tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu – podane są przykładowe sposoby, dyrektor szkoły może wdrożyć inne, bardziej właściwe w konkretnym kontekście.

            Szczegółowe instrukcje

            W wytycznych znalazły się również m.in. szczegółowe instrukcje dotyczące przeprowadzania:

            • egzaminu z udziałem nauczyciela wspomagającego;
            • egzaminu w miejscu innym niż szkoła, w tym w domu zdającego – w przypadku uczniów, którzy korzystają z takiego dostosowania warunków przeprowadzania egzaminu;
            • części ustnej egzaminu maturalnego (przeprowadzanej wyłącznie na wniosek zdającego, który musi przedstawić wynik egzaminu w postępowaniu rekrutacyjnym do uczelni zagranicznej);
            • egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie i egzaminu zawodowego w kwalifikacjach, w których rozwiązanie zadania  lub zadań egzaminacyjnych wymaga bezpośredniego kontaktu zdającego z inną osobą;

            oraz wiele innych wskazań dotyczących rekomendowanego sposobu postępowania w sytuacjach szczególnych, np. zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką.

            Dodatkowe informacje

            Wprowadzenie rozwiązań opisanych w wytycznych będzie pociągało za sobą konieczność wprowadzenia zmian administracyjnych, technicznych np. w systemach informatycznych służących do zorganizowania egzaminów oraz przyjęcia w 2020 r. szczególnych rozwiązań związanych z przeprowadzaniem egzaminów. Najważniejsze z tych zmian zostały wskazane w dokumencie w specjalnych polach.

            Dodatkowo w wytycznych specjalnym symbolem oznaczono informacje, które zaleca się przekazać zdającym na kilka dni przed egzaminem, np. na stronie internetowej szkoły oraz informacje, które powinny zostać ponownie przekazane zdającym w dniu egzaminu.

            Oprócz dokumentu przygotowaliśmy również plakat z najważniejszymi informacjami dla zdających, który dyrektor szkoły będzie mógł opublikować na stronie internetowej szkoły lub wydrukować i umieścić w widocznym miejscu.

            Harmonogram egzaminów

            Przypomnijmy, że zgodnie z ogłoszonym harmonogramem  egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. W tym roku nie będzie ustnych egzaminów maturalnych.

            Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca do 9 lipca, a egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

             

             

          • Komunikat dotyczący postępowania odwoławczego w sprawie niezakwalifikowania dziecka w procesie rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej 2020/2021

          • Postępowanie odwoławcze rozpocznie się w piątek 22 maja br.

            Zgodnie z art. 158 ust. 6 – 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.):
            W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzice/prawni opiekunowie mogą wystąpić do komisji rekrutacyjnej w przedszkolu/szkole z wnioskiem o sporządzanie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka.

            Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 5 dni od dnia wystąpienia przez rodziców/prawnych opiekunów.

            W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice/prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

            Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie
            7 dni od dnia otrzymania odwołania.

            Na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola/szkoły służy skarga do sądu administracyjnego

            Odwołania można przesłać na adres e-mail placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

             

             

             

          • Komunikat w sprawie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 96 w Warszawie w roku szkolnym 2020/2021

          • Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającym rozporzadzenie w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniemi zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 657), listy kandydatów zakwalifikowanych, kandydatów niezakwalifikowanych oraz listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do przedszkola/szkoły podaje się do publicznej wiadomości także na stronie internetowej przedszkola/szkoły.

            Poniżej lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do klasy pierwszej SP96 w roku szkolnym 2020/2021;

             

            Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia, w terminie od 12 do 20 maja br. (do godz. 16.00) potwierdzają wolę zapisu do przedszkola/szkoły, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

            Wolę zapisu można potwierdzić:
            - elektronicznie
             w systemie rekrutacyjnym - po zalogowaniu się na konto kandydata, należy ,,kliknąć" przycisk "Potwierdź wolę zapisu w placówce" (instrukcja dla rodziców będzie dostępna w systemie rekrutacyjnym) lub
            - przesyłając skan/zdjęcie potwierdzenia woli zapisu na adres mailowy przedszkola/szkoły do której dziecko zostało zakwalifikowane. 

            Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga przesłania na adres mailowy przedszkola/szkoły skanu/zdjęcia potwierdzenia.

            Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/klasy I jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.

            Jeśli dziecko ubiegało się o przyjęcie tylko do szkoły obwodowej (na podstawie zgłoszenia) i zostało do niej zakwalifikowane, rodzic nie musi potwierdzać woli zapisu - dla tej grupy dzieci system automatyczne potwierdzi wolę zapisu.