Regulamin biblioteki szkolnej
- Użytkownikami biblioteki szkolnej są uczniowie oraz pracownicy szkoły.
- Uczniowie klas pierwszych zostają przyjęci w poczet czytelników nie wcześniej niż po akcie „Pasowania na Ucznia” oraz uczestnictwie w pierwszej lekcji bibliotecznej, której termin wyznacza wychowawca klasy.
- Uczniowie klas pierwszych mogą korzystać z wypożyczalni i czytelni pod nadzorem wychowawcy/nauczyciela świetlicy/nauczyciela bibliotekarza.
- Użytkownik biblioteki szkolnej może wypożyczyć książkę wyłącznie na swoje nazwisko.
- Jednorazowo uczeń może wypożyczyć 2 książki na okres dwóch tygodni. W przypadkach uzasadnionych może prosić o prolongatę.
- Uczeń przygotowujący się do konkursu, olimpiady, może wypożyczyć jednorazowo większą ilość książek ( max do 5-ciu tytułów wydawniczych).
- Z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów multimedialnych można korzystać tylko na miejscu.
- Obecnośc użytkowników korzystających z czytelni odnotowuje w księdze czytelni nauczyciel bibliotekarz.
- Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie lub zagubienie książki. W takich przypadkach zobowiązany jest do odkupienia tego samego tytułu lub innego w porozumieniu z nauczycielem bibliotekarzem. Użytkownik, który nie ureguluje starty, nie może wypożyczyć kolejnego tytułu wydawniczego.
- W bibliotece obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków, picia napojów, używania telefonów komórkowych.
- Biblioteka szkolna udostępnia swoje zbiory do 15 czerwca. Jest to również termin bezwzględnego zwrotu wszystkich wypożyczonych materiałów bibliotecznych.
- Użytkownikom, którzy nie rozliczyli się z biblioteką przed zakończeniem rocznych zajęć dydaktycznych, wstrzymuje się w nowym roku szkolnym korzystanie z zasobów do momentu zwrotu zaległości.
- Rozstrzyganie spraw nieuregulowanych postanowieniami niniejszego Regulaminu leży w kompetencji Dyrektora Szkoły.
Regulamin_udostepniania_podrecznikow_w_SP96.pdf
Regulamin wypożyczenia książek na okres ferii letnich
- Warunkiem wypożyczenia książek na wakacje jest zwrócenie w ustalonym terminie wszystkich wcześniejwypożyczonych materiałów do biblioteki oraz uregulowanie ewentualnych należności.
- Adresatami akcji "Wakacje z książką" są czytelnicy, którzy w kolejnym roku szkolnym będą kontynuować naukę w SP96 w Warszawie.
- Udostępnienie książek na wakacje odbywać się będzie w ostatnim tygodniu rocznych zajęć dydaktycznych.
- Czytelnik może wypożyczyć maksymalnie 4 książki na okres 2 miesięcy.
- Termin zwrotu wypożyczonych na wakacje książek upływa w drugim tygodniu września.
- W razie zniszczenia /zgubienia /nie zwrócenia egzemplarza, użytkownik nie może korzystać z zasobów biblioteki aż do momentu uregulowania zaległości.
- Rozstrzyganie spraw nieujętych postanowieniami niniejszego regulaminu leży w kompetencji Dyrektora Szkoły.
Regulamin pracowni ICIM
- Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej jest pracownią interdyscyplinarną. Komputer z dostępem do Internetu w pracowni jest rozszerzeniem i uzupełnieniem oferty biblioteki szkolnej. Służy wyłącznie do celów edukacyjnych, związanych z realizacją programów nauczania na danym etapie kształcenia.
- Ze stanowisk komputerowych mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły, w godzinach pracy biblioteki, pod nadzorem nauczyciela bibliotekarza.
- Nauczyciele prowadzący zajęcia w pracowni ICIM, bezwzględnie odpowiadają za przestrzeganie przez uczniów obowiązującego regulaminu.
- Każdy użytkownik, który chce skorzystać ze stanowiska komputerowego zgłasza się do nauczyciela bibliotekarza.
- Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają osoby realizujące konkretne zadanie z określonego przedmiotu. W przypadku wielu chętnych można zapisać się na określone godziny.
- Przy jednym stanowisku komputerowym może pracować jedna osoba, przy czym użytkownik komputera musi posiadać elementarną znajomość obsługi komputera.
- Maksymalny czas pracy przy stanowisku komputerowym wynosi 1 godz. lekcyjną
i może być przedłużony tylko w szczególnym przypadkach, po uzyskaniu zgody opiekuna pracowni.
- Komputer uruchamia i wyłącza nauczyciel bibliotekarz.
- Przed przystąpieniem do pracy użytkownik obowiązkowo wpisuje sie do rejestru użytkowników. Wpis do zeszytu jest równocześnie zobowiązaniem do przestrzegania przepisów BHP, przepisów ppoż., regulaminu pracowni ICIM.
- W czasie sesji użytkownik ma obowiązek trzymać się ustalonego rodzaju pracy, zgłaszać wszelkie usterki w pracy komputera, natychmiast informować o niepokojących stronach.
- Zabrania się: -dokonywania zmian w oprogramowaniu, -instalowania programów zewnętrznych, -podłączania urządzeń peryferyjnych do komputera, -używania własnych nośników bez zgłoszenia opiekunowi pracowni, -wykorzystywania stanowiska komputerowego do gier i zabaw edukacyjnych bez zgody opiekuna pracowni, -wykorzystywania stanowiska komputerowego do używania komunikatorów (dopuszcza się korzystanie z poczty elektronicznej przez stronę WWW: sprawdzenie swojej poczty, wysłanie wiadomości), -wykorzystywania stanowiska komputerowego w celach komercyjnych, -wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych, -korzystania, udostępniania i przesyłania danych naruszających prawo oraz powszechnie uznanych za nieetyczne i niemoralne.
- W pracowni należy zachować ciszę. Nie wolno korzystać z telefonów komórkowych. Nie wolno wnosić napojów ani artykułów spożywczych.
- Urządzenia reprograficzne obsługuje nauczyciel bibliotekarz.
- Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać opiekunowi pracowni. Jeśli po zakończeniu pracy stwierdzone zostaną jakieś nieprawidłowości, a wpis w zeszycie tego nie uwzględniał, to za spowodowanie ich odpowiada korzystający.
- Za mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada materialnie użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą jego rodzice lub opiekunowie.
- W przypadku nieprzestrzegania ww. punktów, nauczyciel bibliotekarz ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.
- Użytkownik nie stosujący się do przepisów Regulaminu może być czasowo pozbawiony prawa do korzystania ze stanowisk komputerowych w bibliotece SP 96.
- Administrator ma prawo monitorować czynności wykonywane przez użytkownika przy komputerze oraz blokować dostęp do określonych danych lub usług. Zachowana jest prywatność korespondencji.
- Rozstrzyganie spraw nieuregulowanych postanowieniami niniejszego Regulaminu leży w kompetencji Dyrektora Szkoły.