• O Radzie Rodziców

• Strona  redagowana przez Radę Rodziców

Poniżej informujemy, czym zajmują się rodzice w szkole, na co są wydatkowane pieniądze, wpłacane przez rodziców i dlaczego nasz udział w życiu szkoły jest taki ważny.

•Rada Rodziców jako organ szkoły

•Obowiązki Rady Rodziców

•Wydatki

•Wpłaty

Rada Rodziców

Składa się z przedstawicieli rodziców każdej klasy, wybranych do tzw. trójek klasowych. Rada Rodziców ma przewodniczącego lub przewodniczącą, która utrzymuje kontakty z dyrektorem szkoły. Zgodnie ze zmianami w ustawie o systemie oświaty z dnia 11 kwietnia 2007 Rada Rodziców jest wybierana na nowo w każdym roku szkolnym i ma dość duże możliwości.

Obowiązki
          Rodzice mają swój wkład w życie szkoły, poprzez swoich przedstawicieli. Rada Rodziców może występować z wnioskami i opiniami praktycznie we wszystkich sprawach szkoły - do dyrektora szkoły, rady szkoły, samorządu uczniowskiego, organu prowadzącego szkołę oraz organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołą.

Rada rodziców opiniuje przedstawiony przez radę pedagogiczną program wychowania przedszkolnego oraz program nauczania i szkolny zestaw podręczników.

Dodatkowo Rada Rodziców gromadzi środki finansowe, wpłacane dobrowolnie przez rodziców i decyduje, na co te środki są wydatkowane.

Wydatki
          Sprawy finansowe budzą oczywiście największe emocje wśród rodziców. Dlatego chcielibyśmy wyjaśnić, na co, zgromadzone przez rodziców fundusze, są przeznaczane. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że fundusze te służą wszystkim dzieciom. Dlatego nawet najmniejsza, comiesięczna wpłata, pozwoli nam planować różne formy wsparcia dzieci w naszej szkole.

Poniżej umieszczamy listę przykładowych zakupów:
          - książki i prenumerata czasopism do biblioteki
          - woda do świetlicy
          - nagrody dla dzieci w konkursach organizowanych przez naszych nauczycieli
          - zakup artykułów dla samorządu uczniowskiego np. do dekoracji szkoły na różne okoliczności
          - dofinansowanie zielonych szkół
          - słodycze na różne okoliczności
          - dyplomy i upominki dla ósmoklasistów
          - prezent dla każdego ucznia na koniec roku szkolnego
          - artykuły do ogródka szkolnego
          - zabawki do świetlicy.

Wpłaty
          Serdecznie dziękujemy za wszystkie dotychczasowe wpłaty i prosimy o dalsze wsparcie.

Wpłaty dokonujemy tylko poprzez przelew na konto:

RADA RODZICÓW przy Szkole Podstawowej nr 96

ul. Sarabandy 16/22

03 1020 1169 0000 8402 0291 6427 PKO BP
          (prosimy o wpisanie w tytule: nazwisko i imię dziecka oraz klasę)