Klasa sportowa Osiągnięcia Galeria zdjęć "Szkoła w ruchu" Sportowe przerwy na sali gimnastycznej

Klasa sportowa

Rekrutacja do klasy sportowej

Rok szkolny 2018/ 2019

W roku szkolnym 2018/2019  planowane jest utworzenie klasy czwartej sportowej o profilu "Bieg na orientację".

Klasa sportowa realizuje taki sam program ze wszystkich przedmiotów jak klasy ogólnodostępne a ponadto ma rozszerzone wychowanie fizyczne do 10 godzin tygodniowo  - realizujące, oprócz 4 godzin podstawy programowej z wychowania fizycznego, 6-cio godzinne  szkolenie sportowe w dyscyplinie bieg na orientację.

Jednym z warunków przyjęcia do klasy sportowej jest zgoda lekarza medycyny sportowej oraz zaliczenie testów sprawności fizycznej i predyspozycji do dyscypliny zgodnie z regulaminem rekrutacji.