• Deklaracja dostępności sp96warszawa.edupage.org

Szkoła Podstawowa nr 96 w Warszawie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej sp96warszawa.edupage.org.

• Data publikacji strony internetowej:
          • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• Nie wszystkie pliki PDF, DOC są dostępne cyfrowo (skany, dokumenty bez właściwie zaznaczonej logicznej struktury).
          • Na niektórych stronach brak jest odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
          • Nie wszystkie zdjęcia posiadają opis alternatywny (mają charakter promocji osiągnięć uczniów naszej placówki). Niektóre grafiki zostały użyte jedynie jako dekoracje, nie niosące znaczenia.
          • Niektóre linki mogą być dwuznaczne dla użytkowników.
          • Nie jest stosowany znacznik lang (z uwagi na ograniczenia systemowe w serwisie).

Wyłączenia

• Niektóre pliki na stronie są niedostępne m.in. dlatego, że opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, pochodzą z różnych źródeł, posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
          • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Joanna Parfianowicz.
          • E-mail: jparfianowicz@eduwarszawa.pl
          • Telefon: 22 259-41-85

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
          • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
          • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
          • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Szkoła Podstawowa nr 96 im. Ireny Kosmowskiej
          • Adres: ul. Sarabandy 16/ 22
          • E-mail: sp96@eduwarszawa.pl
          • Telefon: 22 259-41-85

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Szkoła Podstawowa nr 96 im. Ireny Kosmowksiej mieści się przy ulicy Sarabandy 16/22.

Dojście piesze do budynku jest wydzielone chodnikiem, sąsiaduje z parkingiem szkoły.
          Parking nie posiada wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Do wejścia głównego budynku można dostać sie przez furtke parkingu oraz przez furtkę główną szkoły.
          Do drzwi głównych szkoły prowadzą 4 schody jednobiegowe z podjazdem.
          Po lewej stronie drzwi, na wysokości 1,40 m, umieszczony jest dzwonek.
          Wejście do budynku odbywa sie z kontrolą dostępu.
          Drzwi otwierają się ręcznie, ich szerokość umożliwia wjechanie osób na wózku.

Za drzwiami wejściowymi w holu, po prawej stronie, mieści się punkt informacyjny-portiernia.
          Po lewej stronie w holu znajdują się schody prowadzące na 1 piętro korytarza, na którym mieści się sekretariat i gabinet dyrektora.
          Schody prowadzące na 1 piętro sąsiadują bezpośrednio ze schodami prowadzącymi do poziomu -1.

Dostęp do pomieszczeń na poziomie -1, 1, 2 wyłącznie schodami stałymi, bez oznaczeń dotykowych na stopniach i podłodze.

W budynku nie ma windy, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
          Nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiekszonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

Toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze, za portiernią, na końcu korytarza.

Zapewniony jest wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującegi i psa przewodnika.

Szkoła nie posiada tłumacza języka migowego.

Ułatwienia

Na stronie internetowej można używać podstawowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Inne informacje i oświadczenia

Podjęto starania, by treści zamieszczone na stronie internetowej szkoły były dostosowane do wymagań w zakresie dostepności cyfrowej i aktualnie trwają prace nad usuwaniem wszelkich barier z tym zwiazanych.