• Oferta szkoły

• Nasza szkoła to 100-letnia tradycja i nowoczesność.

Znakomity wybór dla ucznia poszukującego bezpiecznych i przyjaznych warunków do zdobywania wiedzy oraz nabywania kluczowych kompetencji XXI wieku, doskonałe miejsce do rozwoju swoich pasji i odkrywania nowych zainteresowań.

zdjęcie przedstawia budynek Szkoły Podstawowej nr 96 w Warszawie od strony wybieguzdjęcie przedstawia budynek Szkoły Podstawowej nr 96 w Warszawie od wejścia głównego

Przedmiot działalności i kompetencje

Szkoła:

• zapewnia bezpłatne nauczanie w zakresie ramowych planów nauczania,
          • przeprowadza rekrutację uczniów w oparciu o zasadę powszechnej dostępności,
          • zatrudnia nauczycieli posiadających kwalifikacje określone w odrębnych przepisach.
          • umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły,
          • kształtuje środowisko wychowawcze sprzyjające realizowaniu celów i zasad określonych w ustawie, stosownie do warunków szkoły i wieku uczniów,
          • sprawuje opiekę nad uczniami odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości szkoły.
          • udziela uczniom pomocy psychologicznej i pedagogicznej,
          • umożliwia rozwijanie zainteresowań własnych uczniów poprzez indywidualizację procesu nauczania i zajęcia pozalekcyjne,
          • umożliwia uczniom podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej, etnicznej, językowej i religijnej, organizując na prośbę rodziców lekcje religii/etyki.

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją  funkcjonowania i rozwoju naszej placówki na lata 2021 - 2026.
          Poniżej publikujemy plik:

►Koncepcja funkcjonowania i rozwoju Szkoły Podstawowej nr 96 im. Ireny Kosmowskiej w Warszawie.pdf (188KB)

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o naszej szkole.
          Poniżej publikujemy plik:

O naszej szkole_prezentacja.pdf(15,7 MB)

Oferujemy:

• Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
          • Stałą pomoc pedagoga szkolnego
          • Stałą opiekę pielęgniarki szkolnej
          • Opiekę psychologa
          • Stałą opiekę w świetlicy (w godz. 7.00-17.30)
          • Tanie i smaczne obiady w stołówce szkolnej
          • Zajęcia reedukacji, logopedii​​​​​​​
          • Punkt doradztwa zawodowego
          • Bezpłatne zajęcia pozalekcyjne, rozwijające przedmiotowo, artystycznie, językowo, sportowo

Ponad to:

• Szkoła realizuje innowacyjne programy autorskie,
          • prowadzi prężnie działający Szkolny Wolontariat, organizację Zuchów i Harcerzy, Mały i Duży Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Sportowy.
          • Bierze udział w różnych akcjach i programach edukacyjnych o ogólnopolskim zasięgu.
          • Współpracuje z organizacjami i instytucjami kultury.
            Nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w imprezach kulturalnych, cyklicznych warsztatach interdyscyplinarnych, konkursach międzyszkolnych, ogólnopolskich, międzynarodowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Posiadamy:

• Monitoring budynku,
          • wejście do szkoły z kontrolą dostępu
          • Sale lekcyjne wyposażone w nowoczesne tablice multimedialne
          • Bibliotekę z czytelnią multimedialną
          • Zmodernizowaną stołówkę szkolną