• Ogłoszenia

• Strona redagowana przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego

Zapraszamy do 7. edycji Warszawskiej Akademii Młodych Liderów!

Fundacja Szkoła Liderów we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy po raz 7 organizuje Warszawską Akademię Młodych Liderów - program rozwojowy dla osób w wieku 13-26 lat.

Udział w programie jest bezpłatny - w ramach WAML uczniowie i uczennice mają szansę poznać politykę młodzieżową miasta, nauczyć się pracy w grupie, rozwinąć swoje umiejętności dotyczące działalności społecznej i wzmocnić wiedzę i kompetencje z zakresu wystąpień publicznych, realizacji projektów.

Rekrutacja ruszyła 2 marca i trwa do 21 marca.

Jeżeli:

• masz między 13 a 26 lat, • działasz na terenie Warszawy, • możesz określić się działaczem/ką społecznym/ą lub aktywistą/ką, • masz doświadczenie w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy, samorządzie uczniowskim/studenckim/ współpracujesz z warszawskimi organizacjami pozarządowymi lub ruchu obywatelskim/ jesteś wolontariuszem/ką, • masz poczucie wpływu na rozwój swojej szkoły, dzielnicy, miasta, środowiska i chcesz ten wpływ poszerzać, • chcesz dowiedzieć się i wdrażać w swoje działania ideę odpowiedzialnego i uważnego liderstwa, • masz gotowość do rozwoju.

W ramach udziału w Akademii, zapraszamy Was na: 1. Warsztat wprowadzająco-integracyjny (27 i 28.04, wydarzenia całodzienne na żywo w Warszawie) 2. Wyjazdowy trening liderski (wyjazd w terminie 19-21.05) 3. Spotkania warsztatowe w Warszawie (4x 5h): - 1.06 na żywo, w godzinach 15:00-20:00 - 15.06 na żywo, w godzinach 15:00-20:00 - 15.09 na żywo, w godzinach 9:00-14:00 - 16.09 na żywo, w godzinach 9:00-14:00 4. Konferencję podsumowującą (24.11, wydarzenie całodzienne)

Aby wziąć udział w Programie należy przejść dwuetapową rekrutację.

1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod linkiem https://crm.szkola-liderow.pl/node/69 . Czas na wypełnienie formularza do 21.03.

2. Wybrane osoby otrzymają do 24.03 zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną do Akademii. Rozmowy rekrutacyjne odbywają się zdalnie w dniach 27-31.03. W rozmowach z osobą kandydującą biorą udział Koordynatorki Programu,

przedstawiciele Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz przedstawiciele sieci Absolwentów WAML.

Lista osób zakwalifikowanych będzie dostępna na stronie www w dniu 11.04.2023.

Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Kontakt: Aneta Birnbaum aneta.birnbaum@szkola-liderow.pl

Daria Kaźmierczak daria.kazmierczak@szkola-liderow.pl

Zbiórka świąteczna dla onkochorych pacjentów

Kochani,

w imieniu Dyrekcji, SU oraz szkolnego Wolontariatu chcielibyśmy zaprosić wszystkich do akcji pomocy dla onkochorych pacjentów.

Przygotowujemy paczki świąteczne dla dzieci i młodzieży Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. J.P. Brudzińskiego w Warszawie – oddział onkologii i hematologii dziecięcej.

Zbieramy :

gry planszowe, zabawki, kredki, kolorowanki, książki, puzzle i wszystko inne co spodoba się małym i tym trochę większym pacjentom (nawet do 18 roku życia)

UWAGA! Wszystkie dary muszą być nowe.

Akcja trwa do 30 listopada 2022.

Dary można przekazywać do p. Moniki Kutyły, s. Loretty lub p. Doroty Piwowarczyk-Koczyk

Z góry dziękujemy za każdy gest pomocy :)

Drodzy Rodzice i Uczniowie,

Sieć marketów Lidl ruszyła z nowym programem lojalnościowym "Szkoły pełne talentów", w ramach którego klienci będą mogli przekazywać szkołom vouchery wymienialne na potrzebny uczniom sprzęt i pomoce naukowe. Ambasadorami akcji zostali Robert i Anna Lewandowscy.

Robiąc codzienne zakupy w Lidlu, każdy będzie miał okazję przyczynić się do rozwoju młodych talentów i wesprzeć swoją szkołę w pozyskaniu przydatnego wyposażenia, tak istotnego dla efektywnego rozwoju młodych talentów.

W naszej szkole wykorzystujemy różne możliwości wspierania w rozwoju naszych uczniów oraz staramy się pozyskiwać pomoce i wyposażenie z różnych źródeł, dlatego postanowiliśmy przystąpić również do tej akcji. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w programie.

Oto kilka najważniejszych zasad tej kampanii:

• w czasie trwania akcji „Szkoły Pełne Talentów” za dokonane zakupy w Lidlu będziemy mogli otrzymać Talenciaki,

• owe punkty można będzie przekazać naszej szkole,

• aby otrzymać Talenciaka, musimy spełnić pewne warunki: minimalna wartość zakupów to 50 zł, a wśród nich musi się znaleźć przynajmniej jeden świeży owoc lub warzywo. Jednocześnie część produktów została wyłączona z promocji, czyli ich wartość nie wlicza się do osiągnięcia kwoty minimalnej. Dodatkowo będziemy mieć szansę uzyskać więcej Talenciaków kupując określony towar. Część produktów będzie dodatkowo premiowana punktami. Informacje o tym będziemy mogli znaleźć w aktualnych gazetkach promocyjnych oraz na specjalnie oznaczonych etykietach z ceną towaru.

• talenciaki będą przyznawane klientom za zakupy w dniach od 5.09.2022r. do 13.11.2022r,

• zebrane Talenciaki można przekazać naszej szkole. Można tego dokonać na trzy sposoby:

1. skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie, 2. przez stronę kampanii (szkoły.lidl.pl), przepisując kod alfanumeryczny,

3. fizycznie umieszczając Talenciaka w specjalnie przygotowanych pojemnikach, które znajdziecie w naszej szkole.

Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć tu: https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

Zachęcamy do wspierania naszej szkoły