• Obchody 90-lecia SP96

• Uroczystość 90-lecia Szkoły

Dnia 15 maja 2009 roku w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość z okazji 90-tej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 96 im. Ireny Kosmowskiej w Warszawie.

W przeddzień święta, w parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie została odprawiona Msza św. w intencji naszej społeczności szkolnej. Mszy przewodniczył proboszcz parafii, ks. prałat Franciszek Ordak.

Na uroczystość jubileuszową przybyli przedstawiciele władz samorządowych i oświatowych, dyrektorzy ursynowskich szkół, przedszkoli, placówek oświatowych, doradcy metodyczni, byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy SP96, starsze i młodsze   pokolenie absolwentów oraz rodzice i uczniowie szkoły.

Gości powitała dyrektor SP96 pani Joanna Parfianowicz. W przemówieniu, nawiązując do historii placówki, nakreśliła jej obecny charakter, dorobek i kierunki przyszłego rozwoju.

Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego przypomniał najważniejsze fakty z 90-letniej historii naszej szkoły.

Następnie Pani Dyrektor odczytała list gratulacyjny od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Lecha Kaczyńskiego.
          list gratulacyjny od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej p. Lecha Kaczyńskiego.pdf

W okolicznościowych wystąpieniach głos zabrali:

p. Katarzyna Góralska, Mazowiecki Wicekurator Oświaty,

p. Piotr Zalewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st.Warszawy,

p. Halina Kosicka, przewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania Rady Dzielnicy   Ursynów,

p. Ewa Rodkiewicz, wiceprezes ZNP,

p. Barbara Miecznikowska, wiceprzewodnicząca NSZZ Solidarność,

ks. prałat Franciszek Stanisław Ordak, proboszcz parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła,

p. Andrzej Olbrysz, przedstawiciel Rady Rodziców, absolwent SP96.

W imieniu reprezentowanych instytucji złożyli wszystkim pracownikom i uczniom szkoły gratulacje z okazji Jubileuszu 90-lecia  oraz życzenia dalszych osiągnięć i sukcesów
          Na ręce Pani Dyrektor przekazali okolicznościowe upominki.

Ten wyjątkowy dzień stał się też okazją do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy szkołę tworzyli, tworzą ją obecnie, wspierają  i stanowią o jej przyszłości.

Pani Dyrektor skierowała słowa podziękowania do władz samorządowych, rodziców, sponsorów i przyjaciół szkoły.

W gronie wyróżnionych znaleźli się byli dyrektorzy SP96,  p. Henryka Rybak i p. Władysław Safaryński. W imieniu nauczycieli tych byłych i nieobecnych życzenia i kwiaty przyjęła p. Barbara Czerwiec, najdłużej pracująca nauczycielka w naszej szkole.

Kwiatami uhonorowana została p. Helena Bieńko, jedna z najstarszych absolwentek SP96, przedstawicielka rodziny, której już czwarte pokolenie uczęszcza do naszej szkoły.

Uroczystość uświetniło przedstawienie pt.„Mazowieckie wesele”, prezentujące dawne obrzędy naszego regionu.

Wspomnieniami mazowieckich obyczajów zakończyła się część oficjalna Jubileuszu.

Po przedstawieniu Goście obejrzeli kroniki szkolne, wystawę prezentującą bogaty, wieloletni dorobek kilkupokoleniowej społeczności szkolnej, a także skosztowali jubileuszowego tortu, ufundowanego przez „Cukiernię Cieślikowski”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i  uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości. Zorganizowanie Jubileuszu 90-lecia szkoły nie byłoby możliwe bez życzliwości, pomocy i ofiarności wielu osób, firm, instytucji, przyjaciół i sympatyków szkoły.

Wszystkim składamy serdeczne podziękowanie.